ویدئو معرفی دوره

دوره جامع یونگین

پذیرش یونگین‌های امسال شروع شد.

توضیحات دوره

jungian-1

یونگ نگار چگونه شکل گرفت

پنج سال پیش که پادکست یونگ نگار راه اندازی شد، نه ما و نه همراهانی که داشتیم، تصور نمی‌کردیم

که  یونگ نگار  روزی تبدیل به قبیله‌ای شود  که  پناهگاه اندیشه ها، احساسات، تفاوت ها و شباهت های بین جمع کثیری از فرهیختگان کشور باشد.

یونگ نگار هم مثل هر جزء دیگری از این جهان، از ابتدای شکل‌گیری خود تا امروز در حال پیمودن یک سفر قهرمانی بزرگ است. سفری که با تصمیمات مختلف، تردیدها، انتخاب‌ها، مواجهات احساسی و ریسک های بی‌شمار همراه بوده و هنوز هم هست اما مثل هر سفر دیگری، از برکت‌های عظیمی برخوردار شده است.

ما این فرصت را داشتیم که همراهانی از نقاط مختلف ایران و جهان داشته باشیم و هزاران ساعت تحلیل و گفتگو درباره یونگ، خودشناسی، معنا، رنج و از همه مهم‌تر زندگی، یونگ نگار را به مسیری کشاند که منحصر به فرد و غیر قابل پیش بینی بود.

یونگ نگار شکل گرفت تا قطره ای از دریای خودشناسی را به کسانی که مشتاق این راه هستند برساند.

ما تلاش کردیم در پادکست ، شبکه های اجتماعی ، سایت و بالاخص در دوره های آموزشی این رسالت را اجرا کنیم و  اگر موفقیتی تا به امروز کسب شده، حاصل تلاش تیم آموزشی به پشتوانه حضور شماست.

سعی ما از ابتدا این بود که در تک تک پیام هایی که دریافت می‌کنیم، وجهه‌ای از یونگ نگار  را که در چشم ما پنهان بود و به چشم مخاطب تیزبین ما عیان ، دقیق‌تر مشاهده کنیم و  این تمرینی باشد برای بهتر گفتن هر آن چیزی که از روز اول برای آن اشتیاق داشتیم و حلقه تنگ تر دوستان یونگ نگاری می‌دانند که طی کردن این مسیر چندان ساده نبود و تنها با تکیه بر روح جمعی همراهان میسر شد.

چرا یونگ نگار را یک قبیله می‌دانیم

از طرف دیگر تلاش ما این بود که وسعت نظریات یونگ را در قابل فهم ترین حالت ممکن به شما منتقل کنیم و روندی که اپیزودهای پادکست، مقالات سایت، دوره های آموزشی و حتی صفحه اینستاگرام یونگ‌نگار طی این مدت طی کرد، بازتابی است از چیزی که ما از یونگ می‌آموختیم و سعی داشتیم با شوق فراوان به گوش هم قبیله ای های خود برسانیم و از این راه همراهان خود را در این سفر دائمی خودشناسی پیدا کنیم.

ما در این قبیله کوچک باهم خندیدیم و گریه کردیم، از هم قبیله ای ها درس های زیادی گرفتیم و درباره چیزهای زیادی تجدیدنظر کردیم و در این  مسیر یونگ نگار هم مثل تک تک اعضای آن، تغییرات زیادی را به خود دید و متناسب با نیازهای همراهان به روز رسانی شد.

ما هم در کنار شما شکل گرفتیم، آموختیم، رشد کردیم و همین باعث دلگرمی ماست که پا به پای هم حرکت کردیم و حالا  از نو، دوباره آماده شکست ها و پیروزی های جدید هستیم و مهم‌ترین چیزی که در نهایت برایمان باقی مانده ، خود این قبیله است.

جایی که تعلق، صمیمیت، همدلی و همفکری منشا  بهترین آموزه ها و درس های خودشناسی بوده است و  زیباترین قسمت این سفر  به قطع چیزهایی بود که ما در یونگ نگار از مخاطبان و همراهان همیشگی خود آموختیم و لابلای این آموخته ها یونگ نگار قد کشید و این امکان به وجود آمد که پذیرای دوستان بیشتری باشیم، در سفر قهرمانی آن‌ها شریک شویم  و با قدم‌های محکم‌تری برای رشد قبیله تلاش کنیم.

قبیله یونگ نگار، اعضای جدید می‌پذیرد

ما در یونگ نگار از کهن‌ترین الگوهای روان انسان‌ها در طول تاریخ حرف زدیم.

ردپای زخم های کودکی را بین زندگی روزمره خود شناسایی کردیم

درباره نیمه تاریک روح و  نقش آن در زندگی به گفتگو نشستیم

از خواب ها و رمز و رازهایی که دارند صحبت کردیم  و سعی کردیم در نهایت نقشه راه مخصوص خودمان را ترسیم کنیم تا  به خودشکوفایی نزدیک‌تر شویم.

حال در این نقطه، یونگ‌نگار در سومین دوره جامع یونگین پذیرای هم‌قبیله‌ای‌های جدیدی است که  علاقه مند هستند تا معنای زندگی و رسالت شخصی خود در دنیا را به صورتی کاربردی و منطبق با زندگی شخصی خود بیاموزند.

در این خاص ترین دوره آموزشی یونگ نگار طی یکسال هرآنچه تا به‌حال در خودشناسی یونگ  به صحت آن رسیده ایم را با اعضای جدید به اشتراک می گذاریم.

این یک کلاس درس نیست

بلکه راهنمایی برای طی کردن سفر زندگی با حداکثر شناخت و حداقل سردرگمی است.

ما اینجاییم تا تجربیات زندگی را دقیق تر مشاهده کنیم و آموخته های خود از یونگ نگار را در صفحه شطرنج زندگی به کار بگیریم.

پس اگر  علاقه مند  هستید که به خودشناسی نه به عنوان یک عنوان آموزشی بلکه در مقام سبک زندگی و یک تمرین هرروزه نگاه کنید،  جای شما در قبیله یونگ نگار محفوظ است.

این ارتباط یک ساله شروع حضور شما در قبیله یونگ نگار است.

هدف ما از برگزاری این دوره چیست؟

ما در این دوره در نظر داریم تا برای دوستانی که به یادگیری عمیق‌تر مفاهیم یونگی علاقه‌مند هستند و از یادگیری بلندمدت مباحث خودشناسی لذت می‌برند، فضایی را طراحی کنیم که  بتوانند هم به صورت تئوری و هم کاربردی، مفاهیم یونگی را یاد بگیرند و مهم‌تر از آن قادر به پیاده سازی آن در زندگی شخصی خود باشند.

درواقع اعضای دوره های یونگین به نوعی حلقه تنگ قبیله یونگ نگار هستند که در خلال یک سال آموزش، تمرین، پرسش و پاسخ و حضور در جلسات متنوع، این فرصت را پیدا می‌کنند که یادگیری عمیق تری را تجربه کنند و به مرور آموخته های خود را هم با مدرس و هم با سایر شرکت کننده ها به اشتراک بگذارند و خودشناسی را به معنای واقعی کلمه زندگی کنند.

طبق تجربه برگزاری دو دوره گذشته، اعضای یونگین در پیگیری خودشناسی و طی کردن مسیر خودشناسی  مصمم‌تر هستند چرا که به طور منظم و به مدت یکسال با مطالب در ارتباط خواهند بود و تجربیات و ابهامات خود را با رسول ماجانی و سایر اعضای گروه به اشتراک خواهند گذاشت که خود این اتفاق یادگیری را عمیق‌تر و البته جذاب‌تر می‌کند و طبق روش تدریس خلاقانه ای که اتخاذ شده است فرصت تسلط بر مباحث بیشتر است.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

اگر به یادگیری اصولی مفاهیم و روش های خودشناسی به روش یونگ علاقه‌مند هستید و تمایل دارید  تمامی مباحث مرتبط به این حوزه را در یک دوره آموزشی بلند مدت به همراه مثال ها و تمرین های عملی بیاموزید، این دوره مناسب شماست. در این دوره مباحث یونگ از ساده ترین شکل ممکن تا نهایت اعماق مفاهیم و معانی به تفصیل بیان می شود و ابزارهای بهره وری از آنها تمرین می شود.

در ضمن اگر شما درباره مفاهیمی مانند خودشناسی، خودشکوفایی، توسعه فردی، رنج های روح، تیپ شخصیتی یا چیزهایی از این قبیل اطلاعات پراکنده ای دارید و هنوز استفاده کاربردی از این مفاهیم و شناسایی آنها در زندگی خود را نیاموخته اید، این دوره می‌تواند فرصت مناسبی باشد که با فراغ بال آموخته های جدید و قدیم خود را مقایسه  و جهان بینی خود را دوباره تدوین کنید.

این دوره چه کمکی به شما میکند؟

دوره یکساله یونگین به دلیل پوشش‌دهی کامل مفاهیم و مباحث خودشناسی یونگ به شما کمک می‌کند که  در جزییات زندگی خصوصی، حرفه ای و تحصیلی خود بتوانید به صورت کاربردی مفاهیم آموزش داده شده را به کار ببرید.

همچنین ته نشین شدن مطالب به مرور زمان و تکرار و تمرین در قالب روش تدریس بازگشتی به شما این امکان را می‌دهد تا در تصمیم گیری ها ی خود آگاهی بیشتری داشته باشید و با شناخت بهتری از خود دست به انتخاب گزینه ها بزنید. این درحالی است که  مطالعه یک کتاب به تنهایی  یا گذراندن یک دوره کوتاه مدت ممکن است به دلیل درگیری کمتری که بین مخاطب و موضوع ایجاد می‌کند، اثرات بلندمدت چندانی هم برای یادگیرنده نداشته باشد.

با شرکت در این دوره چه خدماتی دریافت میکنم؟

اعضای این دوره آموزشی به عضویت حلقه یونگین های یونگ نگار در می آیند که در صورت تمایل علاوه بر مباحث خود دوره در جلسات کتابخوانی، پروژه های مطالعاتی و پژوهشی گروهی و دوره های آموزشی ویژه دیگری نیز شرکت خواهند کرد که با استفاده از آن‌ها می توانند کارآفرینی کرده و شغل مورد علاقه خود را بسازند و رسالت خود را در پیش گیرند و لازم به ذکر است که این دوره‌ها تنها از بین شرکت کنندگان دوره یونگین ورودی خواهند داشت.
همچنین درصورت تمایل شرکت‌کنندگان، مجموعه یونگ نگار با افتخار امکان همکاری در حوزه های مختلفی از قبیل کوچینگ ، فعالیت های سازمانی ، هنری ، کسب و کار، تولیدمحتوا و سایر حوزه های مرتبط را نیز با اعضای یونگین فراهم می‌کند و یونگین های هر دوره، دورهمی های خصوصی خواهند داشت تا از حضور و تعامل با یکدیگر در حوزه های مختلف بهره ببرند.

نامه رسول ماجانی به یونگین‌های ۱۴۰۳

انسان خردمند از آغاز در جستجوی معنا بود.

این پستاندار راست قامت دست فعال هرگز به ارضای غرائزش قانع نشد و همیشه در پی بازیابی اصالت روح خویش بود تنها تعداد اندکی از شکوفه های درخت بشریت تبدیل به میوه های رسیده آبداری شدند که مایه فخر جنگل بودند. هر سال همه شکوفه های بهاری با افسانه میوه های درشت سال های گذشته جوانه می زدند و از اینکه باد و باران آنها را از جا بکند یا اینکه میوه کالی شوند که خشک می شود و می افتد و روی زمین می گندد وحشت داشتند.

آنها آرزو داشتند توسط یک کودک شاد گاز زده شوند در حالی که کودکان شاد از تماشای شکوفه ها نیز لذت می برند.

دوره جامع پرورش یونگین یونگ نگار تنها یک کلاس درس نیست. این برنامه بلند مدت طراحی شده تا بارها زیستن و مردن را در کنار هم بیاموزیم و تجربه کنیم.

پذیرش هر آنچه که هست همانگونه که هست.

هدف این است که در طول این برنامه آموزشی تجربه محور آنقدر بدانیم که در انتها دیگر نخواهیم که بدانیم. قصد این است که درک کنیم که برای زیستن نیازی به دانستن نداریم و برای مردن نیز تنها چیزی که لازم است این است که هیچ چیز برای از دست دادن نداشته باشیم.

نه اینکه هیچ نداشته باشیم بلکه به راحتی بتوانیم از دست بدهیم.

یونگ گفته است اگر مسیر پیش رویت هموار است احتمالا در مسیر شخص دیگری قرار داری و این یعنی راه هر کس منحصر به فرد است.

یونگین کسی نیست که پیرو یونگ است بلکه او با استفاده از ابزارهایی که یونگ کشف کرده مسیر خودشناسی را طی می کند و هر لحظه خود منحصر به فردش را بیشتر و بیشتر کشف می کند. چرا که یونگ یکی از بهترین سازندگان ابزارهای خودشناسی بود که نظریاتش انسان شمول و جهان شمول است و برای انسان مدرن بسیار کارآمد و قابل استفاده است.

یونگ نگار نه یک موسسه آموزشی نه یک رسانه مجازی و نه یک انجمن فرهنگی بلکه یک قبیله است. قبیله ای که نمادش نور و توتمش خرد است و هیچ تابویی ندارد.

اتحاد،عشق،آگاهی،بالندگی وانعطاف ارزش های اصلی این قوم به شمار می روند و قوت قالبشان معناست.

اعضای این آبادی مهربانان و مهربانوهایی هستند که در سبدهاشان نور می برند تا مسافران تاریکی را شعله ور کنند. آنها هیچ جوابی برای کسی ندارند بلکه با چخماق هاشان سوال می پراکنند. سوال هایی که همیشه و همه جا هستند اما معمولا فراموش شده اند یا نادیده گرفته شده اند.

نمی خواهم بگویم در این دوره قرار است چه چیزی یاد بگیرید و کدام مشکلاتتان حل می شود و چگونه رشد می کنید و تبدیل به چه کسی می شوید چون نمی دانم.

یونگ می گوید : می توانیم مطمئن باشیم چه گفته ایم اما هرگز نخواهیم فهمید که مخاطبمان چه شنیده است.

اگرچه  برنامه آموزشی این دوره مدون و هدفمند طراحی شده، اما تجربه نشان داده که مسیر یونگین شدن کاملا پیش بینی پذیر نیست و برای هر شرکت کننده تجربه ای متفاوت را رقم میزند.

این سومین بهار است که قبیله یونگ نگار دروازه های رنگین کمانی اش را گسترده و بر مسافران تازه وارد مهر نور می زند. اعضای جدید، هم قبیله ای ما خواهند بود و با یکدیگر و یونگین های قبلی هم پیمان می شوند و دست در دست هم در آسمان روح خود بذر آگاهی خواهند کاشت.

یک بهار و تابستان و پاییز و زمستان دور این بارقه می گردیم و با سوختی از جنس اشتیاق شعله ورش می کنیم تا دوباره بهاری بیاید و شکوفه های آذر را به مسافران بعدی تقدیم کنیم.

و اینگونه جاویدان خواهیم شد…

ای سراپایت سبز

دست هایت را به نوازش دست های عاشق من بسپار

باد ما را با خود خواهد برد

خاک ما را در خود خواهد کاشت

نور ما را در خود خواهد پخت

آب را از خود خواهد شست

روح ما را با هم خواهد رست

<< 1 >>


سرفصل های دوره​

jungian-2

این دوره شامل چه مباحثی است؟

 • زیستن هشیارانه:

آگاهی چیست و چطور میتوان آن را گسترش داد؟

یاد می گیریم که چطور از تکنیک های ذهن آگاهی برای خودشناسی و پیدا کردن مکانیسم های روانی بهره ببریم و با افزایش سطح آگاهی ذهن خود را توانمند کنیم. آگاهی مهمترین رکن توسعه فردی و پیش نیاز تمام فرایندهایی است که در طول دوره تمرین می کنیم.

 • شناخت نادیده های وجود:

ناخودآگاهی دقیقا به چه معناست ؟ چرا باید آن را شناخت و حامل چه بخش هایی از شخصیت ماست؟ و با موجودات ناشناخته نامرئی که کنترل روان ما را در اختیار دارند چطور می توان برخورد کرد؟

ناخودآگاه ما پر از برنامه های روانی پیچیده ست که ما را تحت کنترل دارند ، حال اگر فرمول های این برنامه های روانی را بیاموزیم، می توانیم کنترل کننده ماجرا این بار ما باشیم!

درست مثل یه برنامه نویس که یک ویروس کامپیوتری را از برنامه های مفید تشخیص ی‌دهد ما هم توانایی این را خواهیم داشت که  ذهنمان را بدون اسیب به اطلاعات بدردبخور پاک سازی کنیم.

 • الگوهای کهن انسان بودن:

چه الگوهای رفتاری مشترکی بین انسان ها وجود دارد و شناخت این الگوها چه کمکی به رشد روانی ما میکند؟ آرکتایپ ها چیستند؟ اهمیت آنها در چیست و چطور می توان از این نظریه برای توسعه فردی و حرفه ای بهره برد؟

از بین برنامه های ناخودآگاه برخی بین همه مشترک اند و  ساختارهای مشخصی دارند. یونگ این دسته را  آرکتایپ به معنی کهن الگو نامگذاری کرد چون از ایام کهن با انسان هستند. شناخت ساختار و نحوه فعالیت این الگوها از مهمترین ارکان خودشناسی هستند.

 • فرایند فردیت (سفر قهرمانی):

چطور من منحصربفرد خود را پیدا کنیم و پرورش دهیم و در این مسیر با چه چالش هایی روبرو خواهیم شد؟

مسیر توسعه  تو منحصر به فرد است و فقط خود تو قادر به پیدا کردن آن و تشخیص پیچ و خم های آن هستی  اما یونگ قابلیت نقشه خوانی و حرکت در این مسیر پرچالش را   مشخص کرده و قرار است باهم آن را یاد بگیریم.

 • رابطه و معنا (آنیما و آنیموس):

رازهای ساختن روابط پرمعنا با خودمان و دیگری چیست و چطور می توانیم در درون خود و  روابط عاطفیمان عشق و معنا را تجربه کنیم و اصالت شکوفایی را از این طریق تجربه کنیم؟

مردها در روان خود یک زن و زن‌ها در روان خود یک مرد دارند. هر کسی تو ارتباط با خودش در واقع  با این شخصیت درونی از جنس مخالف ارتباط برقرار می کند ، پس لازم هست همگی این شخصیت را خوب بشناسیم چرا که علاوه بر ارتباط با خود در روابط عاطفی هم اثرات مستقیم و انکارنشدنی آن را میبینیم.

 • خودهای دروغین (عقده ها):

چه میزان از زندگی من طبق ارزش ها و خواست واقعی من است؟ نقش والدین و زخم های اوایل کودکی در زندگی الان من چقدر است؟ چطور می توانم به بیگانگان درون خود مسلط شوم و کنترل و اختیار افکار و احساسات و رفتارهای خود را به دست بگیرم و ارزش های خودم را تحکیم کنم؟

هر آسیب روانی که در گذشته به ما وارد شده، تبدیل به یه خاطره هوشمند توی حافظه ناخودآگاه ما  شده و به هر اتفاق مشابهی واکنش نشان میدهد.

این واکنش ها معمولا مخرب هستند و  متاسفانه به مرور زمان اصلاح نمی‌شوند ، برای همین نیاز به مداخله دارند تا با توجه به شرایط کنونی مجددا برنامه ریزی شوند.

 • تاریکی های روح (سایه ها):

چه چیزهایی در روان من سرکوب شده و نتیجه این سرکوب چه خواهد بود؟ استعدادهایم را کجا گم کردم و  به چه صورت جلوی پیشرفت خودم را می گیرم؟ بزرگترین دشمن من خودم هستم اما برای آشتی با خودم و دیگران باید یاد بگیرم چطور می توانم به تاریکی های روانم نور بتابانم.

ما در طول زندگی توسط خانواده و جامعه آموزش هایی دیدیم که طی آن‌ها بایدها و نبایدهایی  برای زندگی فردی و اجتماعی ما مشخص شده  و شخصیت ما هم طبق این آموزش‌ها  دستخوش تغییر شده است. طی این روند، خیلی از ویژگی های ما  گم شده و ما فراموش  که دقیقا کی بودیم. کلی از استعدادها و علایق ما به خاطر سوء برداشت ها ناپدید شدند و نیاز به بازیابی دارند. چرا که خیلی از چیزهایی که منع شدند ممکن است برای ما مفید بوده باشند و خیلی از چیزهایی که برای ما ارزشمند تعریف شده اند ممکن است هیچ منفعتی برایمان نداشته باشند.

 • منی که من نیست (نقاب ها):

انسانی که به دیگران نشان میدهم، چقدر به من واقعی و اصیل نزدیک است؟ فرهنگ و تمدن از من کسی ساخته که من نیستم اما خودم باورم شده که من این هستم و شخصیت اصلیم را لابلای بایدها و نبایدها گم کرده ام. اولین قدم در مسیر خودشناسی بازیابی هویت حقیقی خود است.

از آنجایی که مدام به ما گفته شده که چه کسی باشیم  و چه کسی نباشیم ما هم یاد گرفتیم که باید خود را طور دیگری به دیگران نشان دهیم و فراموش کنیم که واقعا چه کسی هستیم. اما حالا در بزرگسالی برای دیدن آن خود واقعی ابتدا باید چیزی که اکنون هستیم را بدون تحریف ببینیم.

 • فرمانروا و شوالیه سرزمین روان (ایگو و سلف):

خودآگاهی و ناخودآگاهی چگونه بهم مرتبط می‌شوند ؟ یک من در سطح روان وجود دارد و یک خود در اعماق آن ، ارتباط و اتصال این دو به هم و زیستن مسالمت آمیزشان شخصیت را شکوفا کرده و اصالت می بخشد و  وسعت ایجاد شده شکوه و عظمتی دارد که جایی برای تاریکی و شکاف باقی نمی گذارد. اگر شوالیه در خدمت پادشاه باشد هیچ دشمنی از پس آنها بر نمی آید.

شخصیت یک انسان از نگاه یونگ بسیار وسیع است. این وسعت محیط بین دو عنصر شخصیتی اصیل است  که یکی از آن دو  خودآگاه و آن یکی ناخودآگاه است. ما  در این دوره یاد می گیریم که چطور میتوانیم این دو تا و عناصر بین آن‌ها  را تشخیص بدیم و هر کدام را سر جای خودش قرار بدیم.

 • الگوهای شخصیتی (تیپ شناسی):

استعدادها و نقاط قوت و ضعف من چه چیزهایی هستند و  چگونه میتوانند به خودشکوفایی من کمک کنند؟ هر انسانی منحصر به فرد است اما چارچوب های شخصیتی گونه انسان الگوهای خاصی دارد که هر فرد زیرمجموعه گروه خاصی طبقه بندی می شود.

شناخت این تیپ ها ابزار کارآمدی برای تشخیص اولیه ویژگی های کلی روانشناختی افراد است که تعامل انسان را با خودش و دیگران بهبود می بخشد.

درست مثل بدن که طبق الگوهای مشخصی فعالیت می کند ، روان هر آدمی هم تیپ خاصی دارد که به او  ویژگی های مشخصی میدهد و باعث میشود در بعضی کارها استثنایی و در برخی دیگر ناتوان یا نیازمند تمرین و کسب مهارت باشد. از همین رو نیاز داریم تا تیپ شخصیتی خود را بشناسیم تا انتظارات غیرمنطقی از خود نداشته باشیم و بدانیم  انرژی خود را لازم است کجا صرف کنیم تا موفق تر ظاهر شویم.

 • راه های ارتباط با درون (تحلیل رویا و تخیل فعال):

رویا چیست؟ خواب ها چه حرفهایی برای گفتن دارند؟ تحلیل رویا مهمترین ابزار خودشناسی یونگ است چرا که خالص ترین تجربه روانی انسان در خواب رقم می خورد و بی بهره ماندن از این موهبت فقدان بزرگی به شمار می رود.

یونگ دو شاه کلید برای خودشناسی کشف کرد که اگه کار کردن با آنها را  یاد بگیریم توی این مسیر کلی جلو می افتیم.  تحلیل خواب و تخیل فعال که در دوره یونگین به صورت تخصصی آموزش داده می‌شوند.

 • تابلوهای راهنمای خود شدن (همزمانی ها):

چه چیزی فراتر از علت و معلول ها زندگی من را هدایت میکند؟ اراده برتر حاکم بر اکوسیستم گاها برایمان پیام های مهمی ارسال می کند. این نامه ها به زبان رمزی نوشته شده اند و پیک پیام رسان یک اتفاق فراطبیعی است که به نظر می رسد نمی تواند اتفاقی باشد. نحوه شناسایی پیام ها و زبان مکاتبات عالم معنا را با هم یاد می گیریم و تمرین می کنیم تا راهنمایی های کائنات را از دست ندهیم.

 • ابزارهای خودشناسی (آزمون های واچ ورد و تداعی آزاد واژگان و…):

نحوه انجام و تحلیل و کاربرد تست ها و آزمون های خودشناسی یونگی را می آموزیم و به چگونگی طراحی و اجرا و بهره وری از آنها برای خود و دیگران در راستای توسعه فردی و سازمانی مسلط می شویم.

هرکدام از این عناوین به صورت تخصصی و کاربردی همراه با تمرین و بازخورد و پرسش و پاسخ و رفع اشکال به هدف استفاده حرفه ای در متن زندگی و فعالیت های شغلی آموزش داده می شوند. انتظار می رود خروجی این دوره افرادی باشند که قابلیت تدریس مباحث را داشته باشند و امکان تحلیل حرفه ای به عنوان یک مشاور یا مربی خودشناسی را پیدا کنند.

<< 1 >>


لطفا مشخصات زیر را برای مصاحبه اولیه با ما پر کنید.
همکاران ما به زودی با شما برای هماهنگی بعدی تماس خواهند گرفت.